Köy okulundan Türkiye Birincisi

9.05.2017 16:48:53
Köy okulundan Türkiye Birincisi

Niğde’nin Merkezine bağlı Gösterli Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Ayşe Elmacı, İki aşamalı yapılan Liselere giriş sınavı TEOG'un 25-26 Nisan'daki ikinci aşamasında 120 sorunun 120'sine de doğru cevap vererek Türkiye ve Niğde birincisi oldu.

TEOG2 Sınavında Türkiye ve Niğde birinciliğini kazanan Gösterli Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Ayşe Elmacı, duygularını ifade ederken; “Yılın başından itibaren hep planlı çalıştım. Öğretmenlerimin verdiği ders programına aksatmadan uydum. Çok mutluyum. Bana başından beri güvenen bütün öğretmenlerime ve aileme çok teşekkür ediyorum” dedi.
Gösterli İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Yıldırım Beyazıt Düzgün, 8. Sınıf öğrencileri Ayşe Elmacı’nın TEOG2 sınavında 120 sorunun 120’sine de doğru cevap vererek Türkiye ve Niğde birinciliğini kazanmasından büyük sevinç yaşadıklarını söyledi.
"Hiçbir başarı tesadüf değildir” diyen Gösterli İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Yıldırım Beyazıt Düzgün, TEOG2 sınavında Türkiye ve Niğde birinciliğini kazanan öğrencileri Ayşe Elmacı’nın başarısının uzun ve yoğun bir çalışmanın neticesi olduğunun altını çizdi.
Sezon başında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından planlanan kursların çok verimli geçtiğine vurgu yapan Gösterli İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Düzgün, “Biz bu kurslarla yetinmedik. Öğrencilerimizle birebir ilgilendik. Gerektiği yerde özel dersler verildi. Soru çözüm saatleri eklendi” dedi.
Gösterli İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Düzgün; “Soru çözüm saatleri eklendi. Bunun yanısıra evlere gidilip çalışma ortamlarına kadar ilgilendik, planlar yaptık. Her haftanın sonunda öğretmenlerimizle toplantılar yaptık. Sık sık velilerimizle görüştük. Bu başarı tam anlamıyla bir ekip çalışmasıydı” diye konuştu.
“Başarımız tek bir öğrencimizle de sınırlı değil” diyen Gösterli İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Yıldırım Beyazıt Düzgün, konuşmasında; “120 Soruda 4, 5, 7 yanlış yapan öğrencilerimiz de var. Bu planlı çalışmamız bundan sonraki yıllarda da artarak devam edecektir” ifadelerine yer verdi. 
Gösterli İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Yıldırım Beyazıt Düzgün, 8. Sınıf öğrencileri Ayşe Elmacı’nın TEOG2 sınavında 120 sorunun 120’sine de doğru cevap vererek Türkiye ve Niğde birinciliğini kazanmasının ardından duygularını şu cümlelerle anlattı:
“Bu başarımız uzun ve yoğun bir çalışmanın neticesidir. Sezon başında MEB tarafından planlanan kurslarımız çok verimli geçti. Biz bu kurslarla yetinmedik. 
Öğrencilerimizle birebir ilgilendik. Gerektiği yerde özel dersler verildi. Soru çözüm saatleri eklendi.
Bunun yanısıra evlere gidilip çalışma ortamlarına kadar ilgilendik, planlar yaptık. Her haftanın sonunda öğretmenlerimizle toplantılar yaptık. 
Sık sık velilerimizle görüştük. Bu başarı tam anlamıyla bir ekip çalışmasıydı. Başarımız tek bir öğrencimizle de sınırlı değil. 
120 Soruda 4, 5, 7 yanlış yapan öğrencilerimiz de var. Bu planlı çalışmamız bundan sonraki yıllarda da artarak devam edecektir. 
Öğrencimizi kutluyor, emeği geçen fedakar öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum." 
 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.