Kayak pisti olmayan Niğdeli Kayakçılar 7 madalya kazandı

25.12.2017 17:16:46
Kayak pisti olmayan Niğdeli Kayakçılar 7 madalya kazandı


Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Harun Turhan, Niğde’de kar yağışının az olması ve bir kayak pistinin bulunmamasına rağmen geçtiğimiz günlerde Erzurum ilinde yapılan Kayaklı koşu 1. Ligi yarışmalarında 7 madalya kazanıldığını ifade etti.
Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Harun Turhan, “ Aslında çok enteresan bir olay. Türkiye’de kayak tesisleri olan ve yoğun kar alan illerin sporcularını bizim Niğde’nin kayak sporcularının geçmesi gerçekten çok enteresan bir şey. Niğde gençlik spor il müdürlüğü olarak Kayak’ta şuan kayak merkezi olan ve bu işin esasını yapan kayak merkezi olan illerin sporcularını bizim sporcularımız geride bıraktı. İlimizde kar yağışı az ve bir kayak pisti olmamasına rağmen bizim bu sporcularımız yoktan var ediyorlar. Yani bir söz vardır tekeden süt çıkartmak diye. Bizim kayakçılarımızda kayak pisti ve kar yağışının az olmasına rağmen kayakta tekeden süt çıkarttılar. İlimizde eğitim anlamında bir kayak eğitim alanı olsa biz bu imkânsızlıklara rağmen 7 tane şampiyon çıkartıyorsak imkânlarımız olduğunda bu şampiyonluklar daha da artacağına eminim” dedi.
Turhan, “ Kayakçılarımıza 3 tane kayak antrenörümüz var. Bu antrenörlerimiz Milli Takım antrenörü. Bu üç hocamız eşliğinde kayak antrenmanlarını tekerlekli kayak yaparak hazırlanıyorlar. Üniversitemiz içerisinde bulunan pistte tekerlekli kayak yaparak hazırlanıyorlar. Yine üniversitemizin içerisinde tekerlekli kayağa yönelik bir pist yapılıyor ve yakında hizmete girecek. Önümüzdeki yıllarda Ketençimen mevkiinde kar kalma oranı Erciyes’ten daha fazla. Ketemçimende eğitim alanında güzel pistler var. Kayakçılarımız zaman zaman kendi imkânlarıyla giderek bir pist teşkil edip antrenman yapıyorlar. Biz gençlik merkezi olarak kayakçılarımızı 15 günde bir Erciyes’e götürüp orada antrenmanlarını yaptırıyoruz. Dolayısıyla kız ve erkek takımı olarak ilimizde bir kayak pisti olmamasına rağmen 12-14 Aralık’ta Erzurum ilinde yapılan K1 ( Kayaklı Koşu 1. Lig) yarışmalarında sporcularımız 7 madalya ili döndüler  Klasik ve serbest stil şeklinde yapılan yarışmalarda her iki stilde de sporcularımız çok iyi bir performans sergiledi. Sporcularımızın aldığı dereceler; Serbest Stil: Büşra Çelebi 1.’lik, Ebru Tuncer 2.’lik, Şerife Tuncer 3.’lük, Yusuf Çevik 3.’lük elde etti. Klasik Stilde ise  Büşra Çelebi 2.’lik, Ebru Tuncer 2.’lik ve  Şerife Tuncer 3.’lük ile toplamda sporcularımız ilimize 7 madalya ile döndüler. "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.