Bağışla alınan cihaz hayat kurtardı

21.5.2019 08:59:42
Bağışla alınan cihaz hayat kurtardı

Fıstık parçasının nefes borusuna oradan da akciğerine kaçan 18 aylık Elif Feyza’nın bağış yoluyla hastaneye alınan bronkoskopi cihazı sayesinde hayatı kurtuldu. 
 

Niğde’de ikamet eden Faruk ve Mediha Küçük çiftinin 18 aylık kızları Elif Feyza'nın yediği fıtık boğazına kaçtı. Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan muayenelerde çocuğun sağ akciğerini tam olarak tıkayan fıstık parçası olduğu belirlendi. Bağış yardımıyla alınan yeni bronkoskopi cihazı sayesinde küçük elif yapılan operasyonla sağlığına kavuştu. 
Yaklaşık 1 ay önce Niğde merkezde Faruk Küçük  (39) ve Media Küçük (35) çiftinin 18 aylık kızları Elif Feyza’nın yediği fıstık  boğazına kaçtı. Olaydan sonra öksürmeye başlayan küçük Elif rahatsızlığı aradan geçen zaman zarfında iyice artması üzerine Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Hastalıkları Uzman Dr. Güliz Gürer ve Göğüs Cerrahi Op.Dr. Murat Kuru’ya muayene oldu. Yapılan muayenelerde çocuğun sağ akciğerini tam olarak tıkayan fıstık parçası olduğu belirlendi.  Bağış yardımıyla alınan yeni bronkoskopi cihazı sayesinde küçük elif yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.
Göğüs Cerrahi Op.Dr. Murat Kuru, hastaneye yeni alınan cihazla 20-25 dakika süren bir işlemle açık ameliyata gerek kalmadan 6 mili metre boyutundaki  sağ akciğeri tamamen tıkayan fıstık parçasının çıkarıldığını söyledi."Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.