Niğde 15 Temmuz'da tek yürek!

17.7.2019 09:23:53
Niğde 15 Temmuz

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişiminin 3’üncü yılında, tüm Türkiye'de olduğu gibi Niğde’de "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri düzenlendi.

Niğde Valiliği tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yılı Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlenen programla anıldı. Niğde Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinliklerine Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Ak Parti Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutan vekili Jandarma Albay Hasan Hüseyin Ekmen, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve şehit yakınları katıldı.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “O Kara gecenin üzerinden tam üç yıl geçti. Üç yıl önce bu gün yine bu meydanda buluşmuştuk. Ülke olarak bütün dünyaya karşı, büyük bir direniş gösterdik. Niğde de belki o gün silah sesleri duyulmadı ama 6 tane Niğde’mizin yiğit evladı ülkemizin farklı yerlerinde şehit oldular. 15 Temmuz gecesinin sembol ismi şehrimizin evladı Ömer Halisdemir Niğde’mizden çıktı ve bizde kahramanımızla çok gurur duyduk duymaya da devam edeceğiz. Bu gün yine şehit olan kahraman şehidimiz Jandarma Teğmen Alim Keskin kardeşimizi ebedi hayatına hep birlikte uğurladık. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet eylesin” dedi. 
Kahramanlığımızla büyük gurur duyuyoruz diyen Başkan Özdemir; “Ülke olarak zor bir coğrafyadayız. Bütün dünyanın gözü üzerimizde. Üzerimize oynanan oyunlar devam ettikçe bu ülke bu millet birlik ve beraberlik ruhu ile ne zaman nerde bir olması gerekirse 15 Temmuzda olduğu gibi bütün olumsuz güçlerin karşısında olacaktır. 2016 yılı 15 Temmuz’unda da biz bütün dünyaya bu birlikteliğimizi beraberliğimizi haykırmıştık. 15 Temmuz gecesi kara bir geceydi. O kara gece Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık geleceğini bundan sonrası için başlatan bir gece oldu. Türk Milleti’nin büyük gücünü, bir ve beraber olduğunda neler yapabileceğini tüm dünya gördü. O gece bir ilk yaşadık. Her zaman darbeler salaları susturuyordu, ilk defa 15 Temmuz Darbesinde salalar darbe girişimini susturdu. Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun bütün hemşerilerimiz meydanlara akın ettiler ülke olarak darbe gecesi bütün dünyanın inanamadığı bir kahramanlık destanı yazdık. Kimi tankların önüne yattı, kimi canı pahasına eline ne geçti ise ülkesi için seferber oldu. Bunu yapabilecek hiçbir ülke yok dünyada. Bu nedenle kahramanlığımızla çok büyük gurur duyuyoruz ve Ne Mutlu Türküm diyoruz.” şeklinde konuştu.
Hakkâri’de hain terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarda şehit düşen askerlere rahmet temennileri ile konuşmasına başlayan AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin; “Yaşadıklarımızı asla unutmayacağız, milletimizin kahramanlıklarını, canlarını feda eden şehitlerimizi, gazilerimizi, söz konusu vatan olduğunda milletimizin nasıl bir güç, irade ve kararlılık sergilediğini, 15 Temmuz ruhunu yaşatacak genç nesillerimize aktaracağız. Onlarında bu ruhla yetişmeleri için durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Hemşerilerimiz, Kemal Tosun’a, Varol Tosun’a, Yalçın Aran’a, Ramazan Konuş’a, Hakan Ünver’e, geceye güneş gibi doğan, kalkışmanın seyrinin değişmesinde önemli rol oynayan kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’e ve vatanımız uğruna hakka yürüyen bütün şehitlerimize, Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim şahadetlerini kabul, peygamber efendimize de komşu olmayı nasip eylesin.” dedi
AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun; “15 Temmuz 2016’da Ülkemizi, Devletimizi ve Aziz Milletimizi hedef alan hain Fetö darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti. Biz Millet olarak derin bir hafızaya  ve güçlü bir inanca sahip olan köklü bir medeniyetin mirasçılarıyız. O Karanlık gecede Ülkemizin dört bir yanında sergilenen kahramanlıkları asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Şehidimiz Ömer Halisdemir’e, Ramazan Konuş’a, Hakan Ünver’e, Varol Tosun’a, Kemal Tosun’a, Yalçın Algıran’a, vatan için canlarını feda etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şifalar diliyorum. Bu aziz milletin tarihinde her zaman böyle yiğit kahramanlar olmuştur ve olmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “Hain darbe girişiminin üstünden tam 3 yıl geçti ama daha dün gibi aynı heyecanla aynı ruhla bugün şehidimiz Ömer Halisdemir’in adını taşıyan bu meydandayız. Üç yıl önce millet olarak devlet olarak maalesef çok karanlık bir gece yaşadık. Türk Ordusu içerisine sızmış bir takım hainler, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ortadan kaldırmaya ve devletimizi işgal etmeye kalktılar ve bunu yaparken de tarihte hiçbir zaman görülmemiş büyük bir vahşete kalkıştılar öyle ki sivil halkın üzerine kurşun yağdırdılar meclisimizi bombaladılar ve yine meydanlara bomba attılar ama unuttukları bir şey vardı bu milletin cesaretini ve ferasetini unuttular. 
Nitekim Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine bu millet genciyle yaşlısıyla sokaklara,  meydanlara döküldü ve büyük bir kahramanlık destanı yazdı.Binlerce Niğdelinin Niğde Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda buluştuğu 15 Temmuz Anma programı, protokol konuşmalarının ardından sahne alan Nurullah Güneşdoğdu, Ömer Döngeloğlu, Ali Kınık ve Dursun Ali Erzincanlı’nın anlatımları ile devam etti. 

 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.