Kanunsuzluğa izin vermeyeceğiz!

23.8.2019 10:09:27
Kanunsuzluğa izin vermeyeceğiz!

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yeni dönemle birlikte Niğde’de yapılan kaçak yapılara göz yummayacaklarını ve kurulacak olan yıkım ekibiyle birlikte kaçak yapıları yıkacaklarını ve kanunsuz yapılan işlerle sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, söz verdiği projelere başladığını birçoğunun da proje aşamasının tamamlanıp 2019 yılı sonunda temelinin atılacağının altını çizdi. Şeffaf Belediyecilik vurgusu yapan Başkan Özdemir, kanunsuzluğun ve kanunsuz işlerin karşısında olacağının altını çizerek, “Yıkım ekibi kuruyoruz. Niğde’de birçok kanunsuz yapı yapılıyor. Bazı vatandaşlarımız kanun tanımıyor. Bugüne kadar Niğde’de bir yıkım gerçekleşmedi. Ancak bundan sonra yıkım ekibi kurduk ve kanunsuz yapıları yıkacağız” dedi.

KAÇAK YAPILARA İZİN YOK! 
YIKIM EKİBİ KURULUYOR

Kaçak yapılarla ilgili mücadele edeceklerini ve hiçbir kanunsuz işe izin vermeyeceklerini belirten Başkan Özdemir; “Özellikle Niğde’de inanılmaz derecede kaçak yapı yapılıyor, vatandaş hiçbir şekilde kural, kanun nizam tanımıyor. Bunlarla ilgili Belediye olarak tespitler yapıyoruz ve cazalar yazıyoruz. Bu kaçak yapılarla ilgili yıkım ekibi de kuruyoruz. Bu zamana kadar Niğde’de hiçbir kaçak yapının yıkıldığı görülmemişti ama bundan sonra görülecek. Adam göstere göstere kaçak bir iş yapıyorsa belediye olarak bunlara göz yummayacağız.  Zamanında yapılmış yapılarla imar affından yararlananlarla bizim işimiz yok. Ama bundan sonra yeni dönemde kaçak yapılara izin vermeyeceğiz. Kaçak suyla mücadelemiz inanılmaz derecede devam ediyor. Bundan sonra artık kaçak yapılarla ilgili belediye olarak göz yummayacağız ve izin vermeyeceğiz.” dedi."Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.