NÖHÜ'ye 4,9 milyonluk ek ödenek

30.9.2019 09:38:48
NÖHÜ

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Tıp Fakültesi Morfoloji Binası için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından Yatırım Hızlandırma Bütçesinden 4.9 Milyon TL’lik ek ödenek verildi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın önerisi ve Cumhurbaşkanlığının onayı ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne verilen ek ödenek hakkında açıklama yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, “Aldığımız bu ek ödenek ile Tıp Fakültemizin eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütüleceği Morfoloji binasını yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde ek ödenek talebimizi Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Sayın Naci Ağbal’a iletmiş ve desteklenmesi talebinde bulunmuştuk. Söz konusu ek ödenek talebinin içinde bulunduğumuz ekonomik şartları göz önüne aldığımızda onaylanmış olması bizi ayrıca mutlu etmiştir. Bu süreçte desteklerinden dolayı başta Sayın Valimiz Yılmaz Şimşek’e, Milli Savunma Bakan Yardımcımız Sayın Alpaslan Kavaklıoğlu’na, Sayın Naci Ağbal’a, Milletvekillerimiz Sayın Selim Gültekin ve Sayın Yavuz Ergun’a içten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Ak Parti Milletvekilleri Yavuz Ergun ve Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Tıp Fakültesi Morfoloji Binasında incelemelerde bulundular. İncelemelerde bulunan heyete, Tıp Fakültemiz öğretim üyeleri, Dr. Öğr. Üyesi Selim Çınaroğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Kürşad Ramazan Zor tarafından Morfoloji binası ile ilgili bilgiler verildi. "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.