Gençlik Merkezinde gençlere diksiyon kursu

6.3.2020 09:38:35
Gençlik Merkezinde gençlere diksiyon kursu

Niğde Gençlik Merkezleri'n’de üniversiteli öğrencilere yönelik 'Konuşma Sanatı ve Tekniği' olarak tanımlanan diksiyon kursu eğitimleri veriliyor.

Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Niğde Gençlik Merkezleri’nde Niğde Halk Eğitimi Merkezi (HEM) tarafından gençlerin serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri ilgi, ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak eğitim ve istihdamlarına yönelik kurs, seminer ve girişimcilik programları devam ediyor. Bu kapsamında HEM tarafından üniversiteli öğrencilere yönelik Kampüs Gençlik Merkezi’nde düzenlenen “Konuşma sanatı ve tekniği olarak” tanımlanan diksiyon kursu eğitimleri veriliyor.
Türkçenin doğru ve güzel konuşulmasında yardımcı olan diksiyon kursu sayesinde katılımcılar duygu ve düşüncelerini akıcı ve anlaşılabilir şekilde aktarabiliyor ve kendine olan güveni geliştirebilmede yardımcı oluyor. Teorik ve pratik olarak gerçekleştirilen kursların sonunda, başarılı olan kursiyerler ise sertifika almaya hak kazanıyor.
Yoğun ilgi gören diksiyon kursunda katılımcılara; heyecanın kontrol altına alınması, nefes eğitimi ile soluğun denetim altına alınması, sesin etkili kullanımı, ses eğitimi, ses tonunun ayarlanması, konuşma kuralları, konuşma aygıtına esneklik kazandırma, akıcı ve anlaşılır konuşma, dil alıştırmaları, beden dilinin etkin kullanımı konularında dersler veriliyor. Kampüs Gençlik Merkezi’nde ayrıca İdlib şehitlerini unutulmayarak, tüm şehitlerimizin ruhu için Kur'an-ı Kerim okunarak, dualar edildi. 

 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.