Coronavirüs önlemleri artıyor!

17.3.2020 11:48:20
Coronavirüs önlemleri artıyor!

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan ‘Corona virüs’ tedbirleri kapsamında ülke çapında alınan önlemler Niğde’de de uygulanıyor.

 

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan koronavirüs vakası nedeniyle tüm Dünya’yı etkisi altına alan  virüse karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi Niğde genelinde de  çeşitli tedbirler alınmaya devam ediliyor. Tedbirler kapsamında, Niğde merkez, Bor, Ulukışla ve Çiftlik adliyelerindeki bütün duruşmalar ertelendi, Niğde Valiliği’nde her Çarşamba düzenlenen halk günü toplantıları durdurulurken, il genelindeki bütün kütüphaneler okuyucu hizmetlerine bir süreliğine kapatıldı.  
Öte yandan umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin geçici süreliğine faaliyetleri durdurulduğu. Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelerin yoğun bakımda ve palyatif bakım servislerinde yatan hastalar için hastane ziyaretleri yasaklanırken, sürekli ilaç kullanan hastalar ise rapor yenilemeden ilaçlarını eczanelerden direk alabilecekler.  
Yine aynı önlemler kapsamında Niğde Belediyesi’ne ait hayvan barınağı ziyaretçilere kapatıldı.  İl Emniyet Müdürlüğüne ait araçlar dezenfekte edildi. Corona virüsü tehdidine karşı Niğde Belediyesi oluşturduğu özel bir ekiple yoğun dezenfekte çalışması başlattı. Düzenli aralıklarla ilaçlama yapan Belediye, mevsimsel hastalıkların yanı sıra Corona salgınına karşı da ekstra önlem aldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden özel kıyafetli ekip, mekanların ve kamu araçlarının dış ve iç kısımlarını ilaçlıyorlar. Belediye bünyesinde hizmet veren kültür merkezleri, spor tesisleri, millet kıraathane-leri ile belediye hizmet araçları ve şehir içi dolmuşlar dezenfekte edilmeye devam edilirken, kamu binaları, parklar, cami, şadırvanlar ve umumi tuvaletler için de çalışma başlatıldı. 

 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.