Bu Mil­let si­zi u­nut­maz!

19.3.2020 10:12:25
Bu Mil­let si­zi u­nut­maz!

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105'inci yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale kahramanları Niğde’de törenlerle anıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümünde bize bu toprakları vatan kılan, şanlı destanımızı tarihe 'Çanakkale Geçilmez' diye kazıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi Niğde’de düzenlenen törenlerle sonsuz şükran, rahmet ve minnetle andık. 
Niğde Şehitliğinde düzenlenen tören, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında kısıtlı katılımcıyla gerçekleştirildi.

Düzenlenen törene Vali Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Türkiye Harp Malulü Gaziler - Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Niğde Şube başkanı Ramazan Yıldız ve Niğde Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Demir katıldılar. Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve dernek başkanlarının Şehitlik Anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören, Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam etti. Törende, İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık’ın şehitlerimizin ruhları için dua okumasının ardından Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve katılımcılar Şehitlerimizin kabirlerine karanfil bıraktılar. Tören, Vali Yılmaz Şimşek ve katılımcıların Şehitlerimizin kabirleri başında dua etmesinin ardından son buldu.

 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.