Vali Şimşek'ten bayram mesaisi

5.8.2020 10:27:07
Vali Şimşek

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Kurban Bayramı dolayısıyla yolculuk yapan sürücülere İçişleri Bakanlığı tarafından yaptırılan çikolatayı ikram ederken, onları kurallara uymaları yönünde uyardı.
Şimşek, Eminlik gişeleri, Sazlıca beldesi ve Niğde-Kayseri kara yolundaki uygulamalara katılarak sürücülerin bayramını kutladı.İçişleri Bakanlığınca gönderilen çikolataları ikram eden Şimşek, sürücüleri, kurallara uymaları konusunda uyardı, araçlardaki çocuklara çeşitli hediyeler verdi.
Bayramın ilk gününde sahada görev yaptıklarını belirten Şimşek, şunları kaydetti:"Denetimler yapıyoruz ve sürücülerimizi ikaz ediyoruz. Amacımız, sürücülerimizin gitmek istedikleri noktaya huzur ve güven içinde, kazasız, belasız ulaşması ve mutu bir bayram geçirmeleridir. Bu doğrultuda Niğde genelinde yaklaşık 150 ekiple, 600 personelle denetim yapıyoruz. Şüphesiz kazaların önüne geçmenin yolu, kurallara uymaktır. Sürücülerimiz lütfen kurallara uysun. Yorgun ve uykusuzken araç kullanmasınlar, hatalı sollama yapmasınlar, hız limitini aşmasınlar, kemerlerini taksınlar ve seyir halindeyken telefonla konuşmasınlar."
Şimşek, ayrıca vatandaşları, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele için sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaya çağırdı. Vali Şimşek'e, Ulukışla Kaymakamı Osman Şahin, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Garip Gümüş eşlik etti.

112 acil çağrı 
merkezine ziyaret 

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Kurban Bayramı dolayısıyla112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret ederek, bayramda vatandaşların acil çağrılarını kabul eden personelle sohbet etti, bayramlarını kutladı. 112 Acil Çağrı Merkezleri sayesinde hızlı bir şekilde vatandaşlara hizmet verildiğini, Kovid-19 sürecinde de 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını 112 aracılığıyla ilettiğini belirten Vali Şimşek, vatandaşlara hizmet vermek için özveriyle çalışan tüm personele teşekkür etti.
Vali Şimşek; “ Sağlık Teşkilatımız, İtfaiyemiz, 112 Acil Çağrı Hizmetlerimiz ve Kolluk Birimlerimizin yürüttüğü hizmetler tatil dinlemediği için mutlaka çalışmak zorunda oluyorlar. Gönül herkesin ailesiyle, eşiyle, dostuyla birlikte bayram yapmasını arzu ediyor, ancak mutlaka bu görevleri yapacak birilerinin olması da gerekiyor. Sizlere sağlıklı-sıhhatli bir bayram diliyorum, gelecek bayramlarda bu gibi durumlardan tamamen arınmış bir şekilde daha candan, daha samimi, daha içten ulaşmayı temenni ediyoruz” dedi."Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.