Akkaya'da sona doğru!

6.1.2021 11:15:27
Akkaya

Ak Parti Milletvekili Selim Gültekin, 150 milyon TL maliyetli, Akkaya Barajı ileri biyolojik arıtma tesisi projesinin tamamlanmasıyla, baraj üzerinde 224 kuş türünün gözlemleneceği ve yepyeni bir sosyal alan kazandırılacağını söyledi.

Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin; “ Tarihi mimarimize sadık kalarak, kültürümüze uygun,daha modern bir Niğde inşaa etmek için,çalışmalarımıza devam ediyoruz.AK Parti olarak; iğdemizin, yıllardır hayali olan bir projeyi daha,hayata geçiriyoruz. Niğde kalesi ve çevresinin yenilenmesi projemiz, sayın cumhurbaşkanımızın onayı ile resmi gazetede yayınlanmış ve proje çalışmaları başlamıştır.Bu projemiz ile tarihi dokuyu koruyarak, kale ve civarını,hem Niğde tarihinin yaşatıldığı,hemde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olacağı,   güzel bir yaşam ve turizm alanı haline getireceğiz” diye konuştu.

Köy terminali ve Akkaya’daki koku sorunu  çözülüyor diyen Gültekin; “ Niğde kent meydanı projemizin içerisinde yer alan,  45 milyon TL maliyetli, Selçuklu mimarisinde, konferans merkezi ve kapalı otoparkı bulunan yeni hükü-met konağımızın inşaatı, hızla devam ediyor.Şehrimizin çehresini değiştirirken, doğamızı da koruyarak, yaşam kalitemiziartıracak tesislerimizi deinşaa ediyoruz. Şehrimizin en büyük sorunlarından biri olan, Akkaya barajımız-da,150 milyon TL maliyetli, ileri biyolojik arıtma tesisi projemizi, tamamlayarak, şehrimize ve üniversitemize 224 kuş türünü gözlemleyeceğimiz yepyeni bir sosyal alanı kazandırmışolacağız.Ayrıca;3 milyon TL maliyetli,modern köy terminalimizin inşaatında sona geliyoruz. Böylece, köy ve beldelerden, şehrimize gelen vatandaşlarımı-zın,konforlu ve güvenli bir ortamda hizmet almalarını sağlayacağız.Daha yeşil bir Niğde için, millet bahçeleri, yürü-yüş ve bisiklet yolları, seyir terasları, mesire alanları gibi, doğayla iç içe olacağımız projelerimizi, ilimize kazandır-mak için çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Yeni stadyum 
ihaleye çıkıyor


Ak parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, 2020 yılı içerisinde Niğde’nin birçok spor yatırımlarıyla tanıştığını, 15 milyon TL maliyetli 2 bin 500 kişilik kapalı spor kompleksinin tamamlandığını ve yakında hizmete sunulacağını, ayrıca Niğde’ye yapılacak olan yeni stadyumun 2021 yılı içerisinde ihaleye çıkarılacağını söyledi.
Niğde’ye yapılacak olan yeni stadyumun 2021 yılı içerisinde ihale edileceğini ifade eden Milletvekili Gültekin; “ Daha önce müjdesini verdiğimiz, yaklaşık 36 milyon TL maliyetli, 7.500 seyirci kapasiteli, içerisinde bireysel sporların yapılabileceği antrenman salonlarını içeren, atletizm pisti ve gece aydınlatma sisteminin olduğu,  yeni Niğde 5 Şubat Stadyum projemizi de, 2021’de ihale ederek, yapımına başlanacağını ifade etti.
Niğde’nin birçok spor yatırımıyla tanıştığını belirten Gültekin; “Ak parti olarak, “donanımlı ve şuurlu bir gençlik” yetişmesi için, tüm imkânlarımızı ortaya koyuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, ülkemiz spor yatırımları alanında çağ atladı. Bu dönemde,Niğde’mizde; birçok spor yatırımıyla tanıştı. İlimizden, geleceğin sporcularının yetişeceği,15 milyon TL maliyetli,2.500 kişilik kapalı spor kompleksimizi, tamamlamış bulunmaktayız. Yakın zamanda da, açılışını yaparak, gençlerimizin hizmetine sunacağız.Yine gençlerimizin, çocuklarımızın; sporla iç içe olmaları için, ilimizin muhtelif noktalarına, 63 adet minyatür halı saha, 42 adet basketbol ve voleybol sahası yaparak, onların kullanımına sunduk.Ayrıca, dağcılık turizminin merkezi olan, Demirkazık tesislerimizin hemen yanına, doğal çim saha yapımını da yakın bir zamanda gerçekleştireceğiz.Yine, hem spor hem de kayak turizmi açısından önem verdiğimiz,Ketençimen kayak merkezimizde de çalışmalarımız devam etmekte. İki etaplı projemizin 1. Etabını yakın zamanda tamamlayarak hizmete sunacağız.Niğde’mize, gençlerimize, çocuklarımıza; daha modern ve sağlıklı bir şehir miras bırakmak için, aralıksız olarak çalışmalarımız devam ediyor” dedi."Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.