18 yılda Niğde'ye 20.8 milyarlık yatırım

15.2.2021 10:18:03
18 yılda Niğde

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Son 18 yılda, birçok reform, eser, hizmet ve mega projelerle tanıştı. 

Niğde’mizde bu yatırımlardan üzerine düşeni aldı. Son 18 yılda, AK Parti hükümetleri döneminde, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar her alanda Niğde’mize 20,8 milyar TL yatırım yapıldığını belirtti.
Milletvekili Gültekin: “2001 yılında, “Türkiye'de artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları tarafından kurulan, milletimizin partisi, AK Partimiz, 20. yaşına doğru ilerlerken, hamdolsun teşkilatlarından aldığı güç ile milletimize hizmet etmeye devam ediyor. 11 milyonun üzerinde ki üye sayısı ile Daha Güçlü ve Büyük Türkiye” hedeflerimize, inandığımız yolda yürüyerek; milletimize hizmet etmeye, hız kesmeden devam edeceğiz. Kongremizin; Partimize, Niğde'mize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, Ömer Kılıç Başkanımıza ve yeni Yönetim Kurulu Üyelerimize başarılar diliyorum.” Dedi. 
Son 18 yılda Niğde’ye 20.8 milyar TL yatırım yapıldığının altını çizen Milletvekili Gültekin: “Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, son 18 yılda, birçok reform, eser, hizmet ve mega projelerle tanıştı. Niğde’mizde bu yatırımlardan üzerine düşeni aldı. Son 18 yılda, AK Parti hükümetleri döneminde, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar her alanda Niğde’mize 20,8 milyar TL yatırım yapıldı. Bu yatırımlardan dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçenlere tüm Niğdeliler adına can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” Dedi.
Niğde Yeni Stadına Kavuşuyor
Daha önce müjdesini vermiş olduğumuz; Niğde’mize yakışacak, yeni modern 7.500 kişilik Niğde Stadyumu’muzun ihalesini 2 ay içinde gerçekleştirip, 1 yıl içinde de yapımını tamamlayacağız. Yine 5 Şubat Kapalı Spor Salonumuzu yenileyerek, geleceğin şampiyonlarına yakışır yeni Spor Salonumuzu Niğde’mizin ve gençlerimizin hizmetine sunacağız. Ayrıca Bucakçayır Sentetik Saha çevresine 500 kişilik tribün ve soyunma odalarını yaparak, amatör takımların kullanımına uygun hale getireceğiz. Yine geleceğimizin teminatı gençlerimizin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek için İlçelerimize ve beldelerimize Gençlik Merkezleri yapımını planlamaktayız. Davetimizi kırmayarak kongremize gelen ve Niğde’mize göstermiş olduğu yakın ilgiden ve desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na genç kardeşlerim ve tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” Dedi.
Belediyecilikte ülkemize, yeni bir vizyon kazandıran, bize her daim sahip çıkan değerli büyüğümüz, abimiz Sayın Mehmet ÖzhasekiBakanımızın destekleriyle; depolardaki patateslerden ilk aşamada olarak ilimizden 200 tır yani 5.000 ton patates alımı yapılacak. Peyder pey alım 5.000 tondan sonrada devam edecek. Bizlerde kalıcı çözümler için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Desteklerinden dolayı Niğdeli çiftçilerimiz adına Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.
Yine kongremize katılarak bizleri onurlandıran;  Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erkan Kandemir, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, MKYK Üyemiz, Çorum Milletvekilimiz Sayın Ahmet Sami Ceylan, Teşkilat Başkan Yardımcımız Sayın Halis Dalkılıç, Adana  Milletvekilimiz Sayın Abdullah Doğru, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Ahmet Mücahit Arınç, Adana Milletvekilimiz Sayın Ahmet Zenbilci, Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Mustafa Kendirli, Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Yücel Menekşe, Teşkilat Koordinatörümüz Sayın Yusuf Çoşkun, Teşkilat Koordinatörümüz Sayın KurtcanÇelebi, Kırşehir İl Başkanımız Sayın Seher Ünsal, Aksaray İl başkanımız Sayın Hüseyin Altınsoy ve bizleri yalnız bırakmayan teşkilatımızın tüm üyelerine ve kıymetli hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum.

 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.