25 bin 935 öğrenci yüz yüze eğitime başladı

17.2.2021 11:08:54
25 bin 935  öğrenci yüz yüze eğitime  başladı

Niğde’de 230 okulda 25 bin 935 öğrenci yüz yüze eğitime başladı.  Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Merkeze bağlı Sazlıca Ortaokulu ve Sazlıca Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.
Yüz yüze eğiteme başlayan okullardaki tüm hazırlıkların tamamlanarak eğitime başladığını ifade eden Yaşar, “Sınıf, yemekhane ve benzeri tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi. Öğrenci ve çalışanların, sınıflar ve diğer alanlarda belirlenen kişi sayısını geçmeyecek ve aynı yerde oturmalarını sağlayacak planlar yapıldı. Okul içerisinde öğrenci, öğretmen ve diğer çalışanların maske kullanımıyla ilgili belirlenen kurallar ve gerekli uyarılar yazılı ve görsel olarak paylaşıldı. Okullarda temizlik görevlilerinin iş esnasında maskenin yanı sıra eldiven, bone ve benzeri korucuları kullanmaları için önlemler alındı. Ayrıca okullarda belirlenen noktalarda maske, eldiven gibi atıklar için ayrı olmak üzere elle temas etmeden açılıp kapanabilen atık kutuları yerleştirildi” dedi.
Yapılan diğer çalışmalardan da bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar, okullara ziyaretçi kabul edilmemesi başta olmak üzere veliler ve diğer ilgili taraflarca uyulması gereken konuların, okulların web siteleri ve diğer iletişim araçları ile duyurulduğunu kaydetti.
 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.