KGF başkanlığına Özegen getirildi

31.3.2021 09:50:26
KGF başkanlığına Özegen getirildi

Kredi Garanti Fonu’nda (KGF) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine TOBB GİK üyesi ve eski Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen getirildi.

Başta gelecek vaat eden işletmeler olmak üzere tüm işletmelerin finansmana erişimini kolaylaştırarak, Türkiye’nin büyüme ve kalkınmasına stratejik destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren, ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile tüm KOBİ’ler ve KOBİ dışı işletmelerin krediye erişimini sağlayan, Türkiye için vazgeçilmez bir finansal destek kurumu olarak bilinen KGF’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda yapılan değişim ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Genel İdare Kurulu Üyesi ve ETÜ İkiz Kuleler Tek. Merk. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan 22., 25. ve 26. dönemlerde AK Parti Niğde Milletvekilli olarak görev yapan Erdoğan Özegen getirildi.

Konu ile ilgili gelişmeyi ve yeni görevini Erdoğan Özegen’n sosyal medya hesapları üzerinden paylaşarak yaptı. KGF’nin başına geçen Özegen açıklamasında şu sözlere yer verdi: ‘KGF Yönetim Kurulu Başkanı seçilmemde desteklerini esirgemeyen Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, çok Kıymetli TOBB Başkanımız Sayın M. RifatHisarcıklıoğlu, KOSGEB Başkanımız Hasan Basri Kurt ve Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum. Birlikte görev aldığımız Yönetim Kurulu Üyelerimize muvaffakiyetler diliyorum. Kurumumuzun bugünlere gelmesinde emeği geçen Yönetim Kurulu Başkanımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Dün olduğu gibi, bugün de başta KOBİ’lerimiz olmak üzere girişimcilerimizi desteklemeye devam edecek ve hep birlikte güçlü bir Türkiye için çalışacağız. Rabbim Memleketimiz ve Milletimiz için hayırlı işler yapmayı nasip etsin inşallah.”
AK Parti’nin Niğde Kurucu İl Başkanlığını da yapan Özegen siyasi olarak oldukça dolu bir geçmişe sahip. 22., 25. ve 26. Dönem Niğde Milletvekilli olarak seçilen Özegen Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyeliği, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Grup Yönetim Kurulu Üyeliği, TBMM Divan Üyeliği-Meclis İdare Amiri, Uluslararası Komisyon Başkanlığı, Akdeniz ParlementerAsemblesi Türk Grubu Başkanlığı, TBMM Çin Dostluk Grubu Genel Sekreterliği gibi çeşitli siyasi çalışmalarında da bulundu.
Erdoğan Özegen kimdir?
Erdoğan Özegen, 29 Kasım 1965 yılında Niğde’de dünyaya geldi. İş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde yer aldı. AKP Kurucu İl Başkanlığı yaptı. 22. ve 25. Dönemde Niğde Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Sözcülüğü, 22. ve 25. Dönemde AKP Grup Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yer aldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri olarak görev yaptı. Özegen, evli ve üç çocuk babasıdır."Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.