Yaya önceliği kırmızı çizgimiz

31.3.2021 09:56:19
Yaya önceliği kırmızı çizgimiz

İçişleri Bakanlığı’nın yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı kırmızı çizgi uygulaması, Niğde'de tanıtıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından yaptığı '30 Mart'ta kırmızıçizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından ülke genelinde olduğu gibi Niğde’de yaya geçitlerinde, yayalara öncelik için farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.Niğde Belediyesi ekipleri de yaya geçitlerinin sarı renkli şeritlerinden bazılarını kırmızı renge boyadı.

Kırmızıçizgi uygulamasının tanıtımı Dr. Sami Yağız Caddesinde Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Mikail Aksungur, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Programda konuşan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek; “ İlimizde güzel bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. İlimizde şuanda 80 ayrı noktada bu uygulamayı hayata geçiriyoruz. Bilindiği  üzere 2019 yılı öncelik hayatın öncelik yayanın sloganıyla yaya öncelikli yıl ilan edilmişti. O yıl tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de bazı faaliyetler gerçekleştirmiştik.  Bugünde yaya öncelik kırmızıçizgimizdir sloganıyla yeni bir etkinlik gerçekleştiriyoruz ve yeni bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanyadaki amacımız yine yaya önceliğine vurgu yapmak, bu konuda sürücülerimizi bilinçlendirmek ve toplumsal bir farkındalık oluşturmaktır.  Sürücülerden beklentilerimiz,  lütfen trafik ışığı ve polis olmayan yaya geçitlerinde yavaşlayıp önceliği yayaya versinler. Özelliklede okul yakınlarında ve okul önlerinde bulunan yaya geçitlerinde bu kurullara uysunlar ve öğrencilere öncelik versinler. İnşallah bu konuda duyarlılık gösterdikleri takdirde bu konuda oluşan kazalarında önüne geçmiş olacağız ve daha güvenli bir şehirde yaşamış olacağız” dedi. 
Programa katılan polis ekipleri ise sürücülere bilgilendirici broşürler dağıttı. (Mevlüt Kahraman)"Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.