33 branşta eğitim verilecek

30.06.2021 11:01:23
33 branşta eğitim verilecek

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 33 spor branşında ücretsiz olarak eğitim vermek üzere İl spor merkezlerini resmi olarak düzenlenen törenle açtı. 

Niğde 5 Şubat Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen açılışta konuşma yapan Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü, öğrencilerin boş zamanlarını sporla değerlendirmeleri için 33 branşta “İl Spor Merkezleri” açacaklarını söyledi.  

Niğde’de, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türk spor teşkilatının kuruluş yıl dönümünün kutlanması ve İl Spor Merkezlerinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Niğde 5 Şubat Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü İlken Ötgünlü  ve öğrenciler katıldı.
5 Şubat kapalı spor salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü; “Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz koordinesinde, 5-18 yaş grubu çocuk ve gençlerimize yönelik düzenlenecek olan GSB Spor okullarımız 23 branşta, ayrıca GSB Engelsiz Spor okulları da 10 branşta faaliyet gösterecektir” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığının hazırladığı ve uygulamaya koyduğu GSB Spor okulları uygulaması çeşitli branşlarda ücretsiz olarak açıldığını belirten Ötgünlü; “ Çocuklarımıza ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak, yaz tatilinde boş zamanlarını sporla değerlendirmek, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, ruh ve beden sağlığı yerinde, fizyolojik ve psikolojik sağlamlığa sahip, yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmak ve güçlü bir alt yapı oluşturmak amacıyla her yıl okulların yaz tatiline girmesiyle başlayan GSB Spor okullarında tecrübeli antrenörlerimiz nezaretinde sportif çalışmalarımız yürütülmektedir. Bu amaç doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın hazırladığı ve uygulamaya koyduğu GSB Spor okulları uygulaması belirtilen branşlarda ücretsiz olarak açılmıştır. Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak geçmiş yıllarda 2 bin sporcuya hizmet verdiğimiz GSB Spor Okulları’nda bu yıl ki hedefimiz ise 3 bin gencimize ulaşmaktır. Bu vesileyle Niğde’de yaşayan 5-18 yaş aralığı tüm çocuklarımızı tesislerimize bekliyor, geleceğin sporcularına şimdiden başarılar diliyorum. Duyarlılık gösterip çocuklarını spora yönlendiren ve destekleyen tüm velilerimize de huzurlarınızda teşekkür ediyorum “ diye konuştu.
(Adnan Çelebi)

 

 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.