Yapılandırma bilgilendirmeleri devam ediyor

16.7.2021 13:10:49
Yapılandırma  bilgilendirmeleri devam ediyor

Niğde Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nail Van; 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında ilçe ziyaretlerine Çiftlik ilçesi ile devam ediyor.
Çiftlik ilçesini ziyaret eden SGK İl Müdürü Nail Van,Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığını, Esnaf ve Sanatkârlar Odasını, Ziraat Odasını ve muhtarları ziyaret ederek 7326 sayılı Yapılandırma ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
Yapılan bilgilendirme ziyaretlerinde İl Müdürü Nail Van; yapılandırma kapsamına giren borçların 2021 yılı Nisan ve önceki aylara ilişkin olup, 5510 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) bentleri kapsamında sigortalılık statülerinden kaynaklanan; sigorta primi, emekli keseneği ve kurum karşılığı, ek karşılık primi, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ve isteğe bağlı sigorta primi, topluluk sigortası primi,  idari para cezaları, kurumumuzca takip edilmekte olan damga vergisi, özel işlem vergisi ve eğitime katkı payı, rücu alacakları ve 5510 sayılı kanunun ek 5 ve ek 6 ncı maddeleri kapsamında sigortalı olanlarla ilgili sigorta primine ait her türlü borç asılları ile bu borçlara uygulanan kanuni faiz tutarları, gecikme cezaları ve feri alacakların yeniden yapılandırma kapsamına gireceğine değinmiştir.
Ayrıca İl Müdürü VAN; yapılandırma son başvuru tarihinin 31.08.2021 olduğunu özellikle belirtilmiş olup, başvuru sırasında peşin veya taksitle ödeme seçeneklerinden birinin tercih edilebileceği, yapılandırılan tutarların 6, 9, 12, 18 taksit seçenekleri ile 2 ayda bir 36 aya kadar ödenebileceği belirtilmiştir.
Ziyaretlerde afiş, broşür ve yapılandırma başvuru formları bırakılarak vatandaşların buralardan da başvuru formu temin edip taahhütlü olarak postaya verilerek bir şekilde Kuruma ulaştırılması yönünde ilçe ve beldelerde duyurusu yapıldı. Bu uygulama ile hizmeti vatandaşın ayağına götürerek yapılandırmadan tüm vatandaşların yararlanmasını sağladılar.
 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.