Niğde'ye modern kapalı spor salonu

4.9.2021 10:49:11
Niğde

Niğde Gençlik Spor İl müdürü İlker Ötgünlü, boşaltma çalışmalarının başladığı ve önümüzdeki günlerde yıkımı yapılacak olan Gençlik Spor İl müdürlüğü hizmet binası ve 5 Şubat kapalı spor salonunun yerine modern kapalı spor salonu ve hizmet binası yapılacağını söyledi.
Ötgünlü, “ eski hizmet binasının yerine modern bir hizmet binası ve 5 şubat kapalı spor salonun bulunduğu alan 327 seyirci kapasiteli spor salonu, 2 Adet antrenman salonu, 1 adet kondisyon salonu ve konferans salonu yapılacağını belirtti.
Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü; “ bizim hizmet binası olarak kullandığımız ve müsabakalarda kullanılan 750 kişilik kapalı spor salonumuzun geçtiğimiz günlerde yıkım ihalesini yaptık. Gerekli çalışmaları başlattık ve taşınmalarda tamamlanmak üzere. Gençlik Spor il Müdürlüğü hizmet binamız Ertuğrul Gazi yurdunun B blokuna taşındık ve orada hizmet vermeye başladık. Gençlik Spor il müdürlüğü hizmet binamız yaklaşık bir buçuk yıl burada hizmet verecek. Mevcut il müdürlüğümüz hizmet binası ve kapalı spor salonumuzun geçtiğimiz günlerde yıkım ihalesini yaptık ve şuanda itiraz sürecinin tamamlanmasıyla birlikte önümüzdeki günlerde yıkım işine başlanacak” dedi. 
5 ŞUBAT KAPALI SPOR 
SALONU YIKILIYOR
Gençlik spor il müdürlüğü hizmet binasının ve 5 Şubat kapalı spor salonunun önümüzdeki günlerde yıkımlarına başlanacağını ifade eden Ötgünlü, “Kayseri anıtlar kurulundan da il müdürlüğümüzün projesinin onayını aldık.  Yıkılacak olan hizmet binamız ile kapalı spor salonumuz bulunduğu yere modern bir spor salonu, hizmet binası ve spor salonumuzun içerisinde iki tane küçük antrenman salonu, büyük bir konferans salonu ve kafeteryasının bulunduğu ilimize yakışır bir spor salonu yapmayı planlıyoruz. Yıkım işleri ihale işlemlerinin tamamlanmasından 20 gün sonra yıkım işine başlanacağını ifade etti.
5 ŞUBAT ŞEHİR STADYUMUNDA ÇALIŞMALAR HAFTAYA BAŞLIYOR
Niğde 7 bin 500 kişilik stat konusunda da açıklamalarda bulunan Ötgünlü; “ geçtiğimiz günlerde yıkımı yapılan stat için inşaat ruhsatını aldık. Önümüzdeki hafta içerisinde şantiyeler kurulup çalışmalara başlanacak. 
(Adnan Çelebi)
 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.