Yüz yüze eğitim başladı

4.9.2021 10:52:12
Yüz yüze eğitim başladı

2021-2022 eğitim-öğretim yılı, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıfların Uyum Haftası eğitimiyle başladı.

Türkiye genelinde olduğu gibi il genelinde de 2021-2022 eğitim-öğretim yılında okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimi başladı. Anasınıfı ve 1. sınıf öğrencileri, abla ve ağabeylerinden bir hafta önce okula başladı. Yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili bir değerlendirme yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih Altan,  ilimizde okulların yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu söyledi.
Eğitimin yaşayan bir sistem olduğunu, bu kapsamda Niğde eğitiminin her zaman gelişim ve değişim içerisinde olacağını ifade eden Fatih Altan, "Çocuklarımızın gelişimi, sağlığı ve geleceği için Koronavirüsle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız. Bakanlığımızın belirlediği takvim çerçevesinde 6 Eylül itibarıyla tüm kademelerde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanacak. 1-3 Eylül tarihleri arasında ise okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimize yönelik uyum eğitimi yapılacak.  Öğretmenlerimize de salgın ve okulların yeniden açılması sürecine ilişkin seminerler veriliyor." dedi. 
Öğretmen ve öğrencilerin sağlığının birinci öncelik olduğunu vurgulayan Fatih Altan, "Yaz tatili boyunca okullarımızla ilgili tüm ihtiyaçlarımızı gidermeye çalıştık. Bakanlığımızın Sağlık Bakanlığıyla birlikte hazırladığı 'Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi' kapsamında okullarımızda tüm tedbirleri aldık. İlimizde yaşayan vatandaşlarımız rahat olsunlar. İlimizde 1417 anaokulu öğrencimiz ve 6215 1. Sınıf öğrencimiz eğitim öğretime başladı, 6 Eylülde ise tüm öğrencilerimiz eğitim öğretime başlayacak." dedi.  (İsmail Ok)"Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.