Türkkuşu'ndan Rektör Kar'a ziyaret

8.9.2021 10:15:11
Türkkuşu

Türkkuşu Roket Takımı Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Şahin ve ekip üyeleri, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar’ı makamında ziyaret etti.Kurulduğu ilk yılda Teknofest 2020’de önemli bir derece elde eden Üniversite Türkkuşu Roket Takımı başarılarını Teknofest 2021’de de devam ettiriyor.
Orta İrtifa Roket kategorisinde Ön Tasarım Raporunda 197 takım içerisinden 24. olarak tamamlayarak Kritik Tasarım Raporunda (KTR) 21. sıraya yerleşen Türkkuşu Roket Takımı,  Afiş Hazırlık Raporunda ise 660 puan üzerinden 633 puan alarak atış yapmaya hak kazandı.
Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Türkkuşu Roket Takımından övgü ile bahsederek, öğrenci projelerinin teori-pratik ikilemini azalttığı için çok önemli olduğunu ve yenilikçilik kültürünün oluşumuna da önemli katkılar sağladığını vurguladı.
Açıklamalarının devamında, “Öğrenci projelerine her türlü desteği yasal mevzuat ve mali imkânlarımız ölçüsünde vermeye devam edeceğiz” diyen Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar ayrıca, Türkkuşu Roket Takımı Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Şahin’e ve tüm takım üyelerine özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti.
Ziyaret, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.