Ulukışla Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi sevinci

8.9.2021 10:18:19
Ulukışla Belediyesi

Ulukışla Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası Niğde Şube Başkanlığı arasında sözleşme imzalandı. Ulukışla Belediye binasında gerçekleşen sözleşmeye Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Niğde Şube Başkanı Kadir Yenel, İşyeri sendika temsilcisi Hakan Ünsal ve sendika üyesi işçiler katıldı. 
İmzalanan toplu iş sözleşmesinde işçilerin almakta oldukları ücretlerine önemli derecede iyileştirmeler yapıldı. Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu: ” İlk göreve geldiğimizde, Ulukışla Belediyesi hem halkına hizmet eden hem de bu hizmeti emekçilerine verilen hakla taçlandıran bir belediye olacak dedik. Hem pandemi sürecinde hem de ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılarda yerel yönetimler, ciddi anlamda bunaldılar, küçülmeye gittiler. Fakat biz hiçbir zaman emekçimizi mağdur etmedik. Aksine İlçemizin daha iyi seviyeye daha çabuk gelebilmesi için personel sayımızı da çoğalttık. Tüm zorluklara rağmen emekçinin alın terini yerde bırakmamak için elimizde gelen tüm imkânları sunduk. Belediye olarak imkanlarımızı zorladık ama emekçinin karşılığını vermekten hiçbir zaman imtina etmedik. Bu toplu iş sözleşmesi de bunun en güzel karşılığı olacak. İnşallah ilerleyen zamanlarda Ulukışla Belediyesi’nin gelirlerini hayal ettiğimiz, hak ettiği noktaya getirdiğimizde o zaman yine oturacağız, hakkaniyetle gereğini yapacağız.” İfadelerini kullandı. 
Göreve geldiği günden bu yana sürekli işçinin yanında olan ve işçi için her zaman en iyisini yapmaya çalışan Hak-İş/Hizmet-İş Niğde Şube Başkanı Kadir Yenel ise: “ Yaklaşık 15 gündür süre gelen görüşmelerimiz nihayet bugün çok güzel bir zamla sonuçlandı. Zor koşullarda güzel tablolar ortaya koymak mücadele azmimizi yükseltiyor. Her maddesine koyduğu katkıyla emek dostu belediye başkanımız Ali Uğurlu’ya, belediye yöneticilerimize, işyeri sendika temsilcimiz ve yönetim kurulu üyemiz Hakan Ünsal’a ve sendika emekçilerimize teşekkür ediyorum. Toplu sözleşmeler bizlerin haklarını korumak adına çok önemlidir. Salgın süreci en fazla işçi sınıfını vuruyor. Biz işçiler için zaten zor olan koşullar salgınla birlikte daha fazla zorlaştı. Salgın döneminde Ulukışla’da halk sağlığını koruyan bir seyir izlendiği için başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yaşamı ellerinde kuran işçilerimiz her ortamda çalışmaya devam etti. Hepsi saygıyı ve en güzel övgüleri hak ediyor. Biz de onlar için en iyisini yapmaya çalıştık. Yaptığımız sözleşme hem Ulukışla Belediyesi’ne hem işçi kardeşlerimize hem de sendikamıza hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı."Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.