Kızılay Ramazan'da 4 bin 858 aileye ulaştı

11.05.2022 09:26:27
Kızılay Ramazan

Türk Kızılay Niğde Şube Başkanı Kemal Gençoğlu, Ramazan ayı boyunca bin 378 aileye zekât, 250 aileye gıda kolisi, 4 bin 230 aileye kavurma, 2 bin 125 çocuğa bayram yardımında bulunduklarını, hayırsever vatandaşlar sayesinde, bolluk, bereket ve yardımlaşma Ramazan’da da milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasını bereketlendirmektedir” dedi.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Türk Kızılay Niğde Şubesi Başkanı Kemal Gençoğlu, “Yardımseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan Türk Kızılay’ı, hayırsever vatandaşlarımız sayesinde, bolluk, bereket ve yardımlaşma Ramazan’da da milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasını bereketlendirmektedir. Biz Türk Kızılay Niğde Şubesi olarak Ramazan ayında bin 378 aileye zekât, 250 aileye gıda kolisi, 4 bin 230 aileye kavurma, 2 bin 125 çocuğa bayramlık yardımı yaptık. Türk Kızılay’ı her zaman halkımızın yanındadır" diye konuştu. Öte yandan Kızılay'ın gönüllüleri de bayram öncesi ve sonrasında da yardım çalışmalarına destek verdi” dedi.
Kızılay'a destek vermek isteyen hayırseverlerin bağış yapabilmek için pek çok seçeneğinin bulunduğu beliren Gençoğlu; “Bağışlarıyla ihtiyaç sahiplerine merhamet ellerini uzatmak isteyen yardımseverler, Kızılay'ın genel nakdi, zekat, fitre, adak kurban, aşevleri, gıda yardımı, Kızılay Kart ve diğer bağış modellerinden seçim yapabilecek. Bu dönemde bağışçılar ayrıca Kızılay Huzurevlerine bağış yapabilecek, gayrimenkul bağışında bulunabilecek. Bağışçılar, bankalarda bulunan Türk Kızılay’ı bağış tahsilat sistemi ve bağış hesaplarından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 nolu Türk Kızılay’ı Posta Çeki hesabından, www.kizilay.org.tr'den, 168 Türk Kızılay’ı ücretsiz danışma ve bağış hattından ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden bağışlarını yapabilecekler” diye konuştu. (İsmail Ok)
 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.