Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Bilgilendirme Toplantısı

10.06.2022 09:20:08
Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine  Bilgilendirme Toplantısı

Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması İle Depolanması Hakkında Yönetmelik kapsamında İlimizde faaliyet gösteren bitki koruma ürünü satan bayilerimize bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıya Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Turhan Demir, İlimizde Bitki Koruma Ürün bayii sorumluları ve konu ile ilgili teknik personeller katıldı. Toplantıda bitki koruma ürünleri konu sorumlusu Ziraat Mühendisi Gültekin Ergül tarafında Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ve Depolanması hakkında yönetmenlikle ilgili sunum yapıldı. 
Tarım ve Orman Bakanlığınca ruhsatlı bitki koruma ürünlerini kare kodlu giriş ve çıkışlarının kesinlikle Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi üzerinden yapılmasının zorunlu olduğunu belirten Ergül; Bitki Koruma Ürünlerinin ruhsat sahibi kişiler nezaretinde satılması gerektiği. Ürüne ruhsatlı olmayan Bitki Koruma Ürünleri tavsiyelerde bulunulmaması, bunları yapan bayilere karşı ise çok büyük ceza ve yaptırımlar olduğu, onun için bütün bayilerin buna özellikle dikkat etmesi gerektiğini belitti. (Mevlüt Kahraman)
 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.