Bir kan, bir hayattır

17.06.2022 09:56:45
Bir kan, bir hayattır

Dünya Kan Bağışçıları Günü etkinliği kapsamında Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve sağlık personelleri kan bağışı desteğinde bulundular. 

Hastane servisleri önünde Türk Kızılay’ın Kan toplama aracında kan bağışında bulunan Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Yakup Çetinkaya, kan stoklarının az olmasından dolayı vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulundu.
Çetinkaya; “14 Haziran haftası kan bağışı haftası olarak Kızılay’ın düzenlemiş olduğu bir haftamız. Bizler bunu önemsiyoruz ve kan vermek gerçekten hayat kurtaran işlemdir. Yıllardır süren araştırmalara rağmen henüz kanın bir modülü bulunmuş değildir. Kanın tek kaynağı insandır, Türkiye7de 80 milyon nüfusumuz var iken kan bağışı oranımız yüzde 1-2’leri bulmakta ve buda çok fazla hayat kaybına sebep olmaktadır. Her yıl binlerce insan kan bulunamadığından dolayı ölmektedir. Bunun içinde kan bağışının gereken seviyelere çıkartmak için mümkün olduğu kadar kan bağışında bulunmalıyız. Bugün bizde hastane çalışanlarımızla birlikte buna dikkat çekmek için kan bağışında bulunuyoruz. Hastane personellerimizle birlikte yapacağımız kan bağışıyla birlikte kan stoklarımıza destek olmaya çalışacağız. Kan stoklarımız ciddi derecede az ve vatandaşlarımızdan kan bağışına destek olmalarını istiyoruz. Verecekleri ve bağışlayacakları kan ile bir hayat kurtaracaklardır. Bir kan bir can’dır” dedi. (Adnan Çelebi)"Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.