NÖHÜ'ye uzmanlık onayı

22.06.2022 10:17:42
NÖHÜ

Sağlık Bakanlığı, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Tıp Fakültesi’nin uzmanlık eğitimi verme yetkisini onayladı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin klinik yetkilendirme başvuruları, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından değerlendirildi ve fakültenin “Adli Tıp”, “Aile Hekimliği”, “Üroloji” ve “Acil Tıp” Anabilim Dallarındaki uzmanlık eğitimi verme yetkisi onaylandı.

NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Tıp Fakültesinin, Niğde’nin ve bulunduğu bölgenin sağlık hizmeti ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde gelişimini aralıksız olarak sürdürdüğünü ifade ederek “Tıp Fakültemizdeki ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki olumlu gelişmeler ile umuyoruz ki, Niğdeli hemşerilerimizin sağlık hizmetleri için uzun yolculuklar yapıp şehir dışına gitmelerine gerek kalmayacak. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi yönetimi olarak Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerimizdeki tüm çalışmalarımızı bu bağlamda yapıyoruz ve kısa sürede bu çalışmalarımızın da başarıyla tamamlanacağını düşünüyoruz” dedi.
Tıp Fakültesindeki akademisyen sayısını da artırmak istediklerini söyleyen ve uzmanlık eğitimi verebilmenin de önemli bir yetkinlik olduğunu da sözlerine ekleyen Rektör Uslu, başta Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üner Kayabaş olmak üzere uzmanlık eğitimi verme yetkisinin onaylanması sürecinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. (NÖHÜ)"Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.