Niğde POMEM'de Mezuniyet Sevinci

22.06.2022 14:03:59
Niğde POMEM

Niğde Polis Meslek Eğitim Merkezi 27. Dönem Mezuniyet Töreni POMEM Yerleşkesinde Gerçekleştirildi. Niğde Polis Meslek Eğitim Merkezinde 462 polis adayı için düzenlenen mezuniyet töreninde adaylar, birbirleri ve aileleriyle sarılarak sevinçlerini paylaştı. 

Törene Vali Mustafa Koç’un yanı sıra, Belediye Başkan Vekili Melih Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Adalet Komisyon Başkanı Ömer Dadal, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Vekili Hamdi Doğan, Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Jandarma Komutanı J. Albay Nihat Özkök, Bor 21. Ana İkmal Merkez Komutanı İkm. Albay Ömer Ali Polat, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kemal Arısoy, STK temsilcileri, Aziz Şehitlerimizin kıymetli aileleri, kahraman gazilerimiz, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması başlayan törende Vali Mustafa Koç polislik mesleğinin önemini vurgulayarak genç mezunlara Kutsal Vatan toprağında yapacakları vazifelerinde başarılar diledi.

Vali Mustafa Koç konuşmasının devamında; “ Bugün burada hazır bulunan 462 kardeşimizin, eğitimlerini başarıyla tamamlamasının ardından, şanlı görevlerinin ilk adımı olan yemin törenlerine şahitlik etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Devletimizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğünden, kamu düzenin sağlanmasına, terörle mücadeleden, çetelerle mücadeleye, toplumsal olaylardan, trafik akışının düzenlenmesine, kaçakçılık suçlarından, asayişi düzenlemeye, hırsızlıkla mücadeleden, kimsesizlere kucak açmaya kadar çok geniş bir yelpazede vatandaşa doğrudan hizmet veren onurlu bir mesleğin ilk adımını atıyorsunuz, yani kanun adamı oluyorsunuz. Kanun adamı olarak, polis olarak; yükü ağır, mesaisi ağır, her daim şehadetle kol kola bir yolculuğa, Bayrağımızın dalgalandığı bu şanlı coğrafyanın her köşesine, kutsal vazifelerinize gideceksiniz. Gittiğiniz yerlerde şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın. Bu şanlı vatan bizlere şehit kanlarıyla sulanarak emanet edilmiş, her karışı mukaddes bir topraktır. Sizler bu mukaddes vatan toprağında vazifenizi icra ederken her zaman hakkı savunun. Sizlere emek verip yetiştiren Ailenizi ve Devletinizi her zaman yüceltin. Her türlü eylem ve davranışlarınızda Devletin vakur, şefkatli ve adil yüzünü Milletimize gösterin. Size öğretilen bilgi, beceri ve birikimleri daima devletimizin ilelebet var olması ve şanlı bayrağımızın ilelebet dalgalanması uğrunda kullanın” dedi.

Devletimizin bölünmez bütünlüğünün temel taşlarından biri olan Emniyet Teşkilatımızın genç ve kahraman birer üyesi oluyorsunuz. Bu bölünmez bütünlük için 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yaptığınız mücadele Yüce Türk Milletinin dimağında halen o günkü sıcaklığıyla durmaktadır. O kahramanlık gecesinde Hakka yürüyen şehitlerimizin ruhları şad olsun. Halen o günün şahidi aramızdaki gazilerimize de şükranlarımı sunuyor, onlara hayırlı uzun ömürler diliyorum. Yıllardır ülkemizde ve bölgemizde yaşanan ihanetler ve terör olayları, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, İçişleri Bakanımızın önderliğinde hainlere göz açtırmadan ülkemizin bölünmez bütünlüğü için gerek emniyet teşkilatımız, gerek jandarmamız ve gerekse Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kararlı duruşu ve mücadelesi sayesinde bitirilme noktasına gelmiştir. Sizlerin de bu kararlı duruş ve mücadeleye taze birer kan olarak katılması ile inşallah en kısa sürede bitirilecektir” diye konuştu.

Teknoloji çağının hayatımızın her yerini kuşattığı günümüzde, ülkemiz de büyük bir dijital dönüşüm ve değişim içindedir. İletişim hızının ve çeşidinin artması, insanların algı ve düşünce yapısını değiştirmiştir. Dolayısıyla kamuda görev alacak sizlerin teknoloji altyapısı anlamında eğitimi ayrı bir önem kazanmıştır. Günümüzde polis sadece kelepçe ve silahla görev yapan bir memur değildir. Hepiniz suçluyu ve suçsuzu ayırmak için gerekli altyapıya sahip; hukuk bilen, insan haklarına saygılı ve vatandaşa hizmeti önceleyen bir anlayış ortaya koyan kişiler olmalısınız. Devlet için, Vatan için, Bayrak için, Mukaddesatımız için, şehit olmuş Kahraman Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine bir kez daha başsağlığı diliyorum. Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Değerli mezunlarımız; Vazifelerinizi tebrik ediyor ve sizi kutluyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Muğla’nın Marmaris ilçesindeki yangın bölgesinden telefon bağlantısıyla mezuniyet törenine katıldı. Bakan Süleyman Soylu öğrencilere hitaben; “Sizler ülkemizin geleceğinin teminatısınız. Yapacağınız kutsal vazifede mesai mefhumu gözetmeden ülkemizin, milletimizin birliği ve dirliği için mücadele edeceksiniz. Hepinizi kutluyorum. Görevlerinizde başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı.  

Yapılan konuşmaların ardından 27. Dönem Birincisinin yaş kütüğüne plaka çakması, dereceye giren öğrencilere Vali Mustafa Koç tarafından diploma ve hediyelerinin verilmesi ile devam eden tören, polis adaylarının yemin etmeleri ile sona erdi.

 

 

 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.