Bu binalar ne olacak?

29.06.2022 09:27:31
Bu binalar ne olacak?

Uzun bir süre önce boşaltılan ve çürümeye terk edilen kamu hizmet binaları belirsizliğini koruyor.

Niğde’de eski İl Emniyet Müdürlüğü binası ile Niğde Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü hizmet binası uzun süredir kaderine terk edilmiş durumda.

Niğde merkez Selçuklu Caddesinde bulunan eski BAĞKUR binasının depreme karşı riskli bina olması nedeniyle 5 milyon TL masraf edilerek güçlendirme çalışmaları sonrası İŞKUR hizmet binası olarak hizmet vermeye başlamıştı. İŞKUR’un taşınmasıyla Efendibey Mahallesi’nde bulunan eski binası ise atıl vaziyette kaldı. Mahallede sakinleri sağlık merkezlerinin kendilerine uzak olmasından dolayı bu binanın sağlık ocağı olarak hizmet vermesini istiyorlar. 1,5 yıl gibi bir süre geçmesine rağmen atıl vaziyette bırakılan binanın daha önce sağlık ocağı olması konusunda teklif de bulunulduğu ancak sonuç alınamadığı öğrenildi.
Öte yandan İlhanlı Mahallesi, Amas Bulvarı üzerine yapılan yeni Emniyet Müdürlüğü hizmet binasınına taşınmasıyla atıl vaziyette bırakılan eski emniyet müdürlüğü binasının durumu ise İŞKUR binası gibi kaderine terk edilmiş durumda. Bir süreliğine Niğde Belediyesi hizmet binası olarakta kullanılan binanında durumu yine merak konusu olurken, bazı vatandaşlar ise, ‘Bu binaların böylece atıl kalması oldukça düşündürücü neden değerlendirilmiyor boş bırakılıyor sonuçta milli servet hepimizin vergileriyle yapılmış binalar bunlar, yetkilileri bu konuda göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştular.
(Adnan Çelebi)"Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.