SMMMO bilirkişilik kursu düzenliyor

29.11.2016 13:52:19
SMMMO bilirkişilik kursu düzenliyor

NİĞDE Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası (NMMMO) Başkanı Hikmet Bekil, oda olarak ‘Bilirkişilik Kursu’ düzenleyeceklerini söyledi.

Konuyla ilgili Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası’nda basın açıklamasında bulunan Hikmet Bekil, kursun 10 Aralık’ta başlayacağını belirterek: “kursa katılacak kişilerin sadece mali müşavir  olması şart değil. Diğer meslek grupları da katılabilir” dedi.

Başkan Bekil yaptığı açıklamada: “Türkiye dünyada yasaların en çok çıkarıldığı bir o kadarda çıkarıldığı yasaların en az uygulandığı ülkelerden bir tanesiyiz. Yine bunlardan bir tanesi de resmi gazetede yayınlanmış olan bilir kişilik yasasıya alakalı. Bugüne kadar mahkemelerin kendi ilgi alanları dışında, mesleki alanları dışında birçok alanda bilir kişilerden görüş alarak  karar vermekteydi. Bununla alakalıda bilir kişinin herhangi bir kriteri yoktu.  Herkes kendi başına bilir kişilik yapabiliyor, tez sunuyor mahkemelerde buna göre karar veriyordu. Ancak yeni yapılan düzenleme ile artık bunlarda belli bir düzen içerisine belli bir çatının altında toplandı. Bundan sonra bilir kişilik yapacak insanlarında düzenledikleri raporlarda kendilerini zan altına sokacak, kendilerini sıkıntıya sokacak bir çok kriterle karşı karşıya kalacaklardı. Onun içinde biz gerek mali müşavirlerin gerekse diğer mesleklerde bilir kişi yapacak kişilerin bu sıkıntılarla karşı karşıya kalmamaları için bir birlikteliğin sağlanması anlamında 10 Aralık 2016 günü mali müşavirler odası olarak bilir kişilik kursu düzenlemeyi düşündük.  Kursa kayılacak kişilerin sadece mali müşavir  olması şart değil. Diğer meslek alanlarının içerisinde  bilir kişilik yapmayı düşüne insanlarında  sertifika alarak bu kursa katılmalarını kendileri açısından kendilerine fayda sağlayacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.  

 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.