Okul servis şoförlerine eğitim verildi

23.09.2022 10:56:53
Okul servis şoförlerine eğitim verildi

Niğde’deki okullarda taşımalı eğitim kapsamında hizmet veren araçların şoförlerine ve rehberlik personellerine yönelik seminer düzenlendi. İnci Yavuz Kadıoğlu Anaokulu Toplantı Salonunda gerçekleşen seminerin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Şube Müdürü Sinan Savran yaptı.  
Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği ve Teknik Şartnamede belirtilen esaslar üzerinde duruldu. Niğde Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Akif Çimen Can tarafından yapılan sunum ile katılımcıların taşıma faaliyeti esnasında uymaları gereken kurallar anlatıldı. 
Şoförlere; belirlenen güzergâhlardan öğrencileri almaları ve belirtilen okullara öğrencileri imza karşılığında teslim etmeleri, taşıma esnasında yüksek sesle müzik dinlenmemesi, kemerlerin takılı olması, araç temizliğine dikkat edilmesi, sigara kullanılmaması konularında uyarılarda bulunuldu. 
Taşıma araçlarının bakımının yapılması, yolcu ve yük taşıması yapılmaması, izinsiz başka şoför çalıştırılmaması, araç değişikliğinin onaya bağlanması, şoför kimliklerinin takılı bulunması, araç sigortalarının günü gününe yapılması, araçların temiz olması, emniyet kemeri takılması hususuna riayet edilmesi, Emniyet ve Jandarma tarafından gerekli denetimlerin yapılması, yangın tüpleri ve ilk yardım çantalarının güncel olacak şekilde hazır edilmesi konularında şoförlere gerekli uyarılar yapıldı. Eğitim ve bilgilendirme semineri iyi dilek ve temennilerle sona erdi.(İsmail Ok)
 "Yerel Basında Güven"


Niğde Gündem Gazetesi
Esenbey Mahallesi El Hacı Mahmut Caddesi No:52/8 Merkez / NİĞDE

İletişim
Tel :0388 233 52 00 Faks:0388 213 20 51
E-Mail
formgundem@hotmail.com


Sosyal Medyada bizi Takip edin
Sitemizdeki yazı , fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Copyright © 2016 Niğde Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.